Sukces uczniów klasy sportowej

Kolejny powód do dumy dla naszej społeczności szkolnej. Drużyna UKS MOS Opole zajęła 4. miejsce w rozgrywkach ligi śląskiej U11 (rocznik 2015).

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że większość zawodników tej drużyny stanowią uczniowie naszej szkoły, uczęszczający do oddziału sportowego. Ich codzienna praca i zaangażowanie przekładają się na bardzo dobre wyniki sportowe.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz trenerom i życzymy dalszych sukcesów.

https://www.facebook.com/share/p/1CdZXKPkZm/

Mistrzostwa Opola w Indywidualnych Biegach Przełajowych

W dniu dzisiejszym reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Opola w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych na dystansach 800 m (dziewczęta) oraz 1000 m (chłopcy).

Jan Stankiewicz z klasy 4a wywalczył brązowy medal w swojej kategorii wiekowej, natomiast Natalia Paruzel z klasy 4d zajęła 5. miejsce w rywalizacji dziewcząt.

Oboje uczniowie uzyskali awans do Mistrzostw Województwa Opolskiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom godnego reprezentowania szkoły i życzymy powodzenia w kolejnych etapach rywalizacji sportowej.

Sukcesy naszych siatkarek

Nasze młodsze siatkarki z klas IV–VI wzięły udział w Mistrzostwach Opola Szkół Podstawowych w piłce siatkowej, zdobywając III miejsce. Zawodniczki walczyły o każdy punkt, a poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Do awansu do półfinału wojewódzkiego zabrakło zaledwie trzech punktów.

Również starsze siatkarki z klas VII–VIII zaprezentowały się bardzo dobrze podczas finału rozgrywek w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbył się w hali Toyota Park. Po zaciętych meczach nasze zawodniczki wywalczyły III miejsce, zdobywając brązowe medale.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – PSP 20
II miejsce – PSP 2
III miejsce – PSP 29
IV miejsce – nasza szkoła

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodniczkom sportowej postawy, zaangażowania i ambitnej walki na boisku.

Wicemistrzostwo Opola w koszykówce chłopców

Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Podczas rozgrywanych w naszej szkole Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców (klasy IV–VI) reprezentacja szkoły zdobyła tytuł wicemistrza Opola.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w składzie drużyny znalazło się aż ośmiu uczniów z klasy czwartej o profilu sportowym, którzy z powodzeniem rywalizowali ze starszymi zawodnikami.

Skład drużyny:
Florian Kawalec – klasa VI
Błażej Siwek – klasa V
Artiom Prescur – klasa V
David Stsianko – klasa IV
Dominik Marcinkowski – klasa IV
Adam Przywara – klasa IV
Jan Stankiewicz – klasa IV
Allen Kamiński – klasa IV
Emil Cieślik – klasa IV
Piotr Kowalewski – klasa IV
Tymoteusz Kiełbasa – klasa IV

Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz trenerom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Sukces naszych uczniów w Mistrzostwach Opola w tenisie stołowym

We wtorek, 3 marca, odbyły się Mistrzostwa Opola w tenisie stołowym dla uczniów klas IV–VI. Reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, osiągając wysokie miejsca w rywalizacji.

Lena Tokarska zdobyła brązowy medal w kategorii dziewcząt, natomiast Wojciech Tyła zajął 4. miejsce w klasyfikacji chłopców.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Mistrzowie Opola w koszykówce chłopców

27 stycznia 2026 r. reprezentacja uczniów naszej szkoły sprawiła ogromną niespodziankę, zwyciężając w Finale Mistrzostw Opola w koszykówce chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasi zawodnicy sięgnęli po złote medale, wykazując się determinacją, zespołową współpracą oraz wysokim poziomem sportowym.

Szkołę reprezentowali:
Jan Szwedziak (kapitan), Maciej Sobylak, Igor Puda (7a),
Antoni Błędkowski, Jakub Abram, Sebastian Górski (7b),
Michał Gabor, Franciszek Tyła (8b),
Denis Dychka, Vitalii Kotoroshchuk (8b),
Szymon Korbecki (8a).

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom zdobycia tytułu mistrzowskiego. Dziękujemy za ambitną walkę, godne reprezentowanie szkoły oraz wzorową współpracę na boisku. Szczególne słowa uznania należą się liderom drużyny – Janowi Szwedziakowi i Maciejowi Sobylakowi – a także wszystkim zawodnikom za skuteczną grę w obronie i ataku.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że jako rocznikowo młodsi uczniowie potrafili skutecznie rywalizować z drużynami złożonymi z uczniów klas ósmych.

Przed naszą drużyną kolejne wyzwanie – półfinały wojewódzkie, które odbędą się 24 lutego. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Finał Mistrzostw Opola w piłce ręcznej dziewcząt klas VII–VIII

10 grudnia odbył się Finał Mistrzostw Opola w piłce ręcznej dziewcząt starszych klas VII–VIII. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, a mecze niezwykle wyrównane. Nasza reprezentacja, dzięki ambitnej i konsekwentnej grze, zdobyła III miejsce, zapewniając sobie miejsce na podium oraz okazały puchar.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – PSP 24
II miejsce – PSP 2
III miejsce – PSP 29
IV miejsce – PSP 11

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom za zaangażowanie, sportową postawę i godne reprezentowanie szkoły. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych rozgrywkach.

Wielki sukces naszych trzecioklasistów w ogólnopolskim finale „Mistrzowie Pokoleń”

5 grudnia w Warszawie odbył się finał ogólnopolskich zawodów sportowych klas III „Mistrzowie Pokoleń”.
Z ogromną radością informujemy, że nasi uczniowie osiągnęli wspaniały wynik i zostali wicemistrzami Polski, zdobywając wysokie II miejsce!

To wyjątkowe osiągnięcie, które pokazuje, jak wiele energii, zaangażowania i sportowego ducha drzemie w naszych młodych zawodnikach. Serce rośnie, widząc ich determinację oraz radość ze wspólnej rywalizacji.

Serdecznie gratulujemy całej drużynie oraz nauczycielom przygotowującym uczniów do zawodów.
To ogromny sukces i powód do dumy dla całej naszej szkoły!

„Mistrzowie Pokoleń”

W dniach 4–5 grudnia odbyła się druga edycja wyjątkowego projektu AZS AWF Warszawa – ogólnopolskich zawodów „Mistrzowie Pokoleń”, w których nasza drużyna godnie reprezentowała szkołę.

To sportowe wydarzenie skierowane jest do uczniów klas I–III szkół podstawowych i organizowane w czterech miastach w Polsce. Uczestnicy mieli okazję rozwijać swoje umiejętności ruchowe, integrować się oraz promować aktywny tryb życia w duchu zdrowej rywalizacji.

Skip to content