V miejsce naszych siatkarek plażowych w Finale Wojewódzkim

12 czerwca w Krapkowicach, na nowoczesnym obiekcie sportowym, odbył się Finał Wojewódzki w siatkówce plażowej dziewcząt klas VII–VIII. W zawodach uczestniczyło 19 najlepszych drużyn z całego województwa opolskiego, które wcześniej wywalczyły awans podczas rozgrywek miejskich i rejonowych.

W gronie finalistów znalazła się również reprezentacja PSP nr 29 w Opolu. Nasze zawodniczki po wielu emocjonujących i zaciętych spotkaniach rozgrywanych na piasku zaprezentowały wysoki poziom sportowy, ogromną determinację oraz wolę walki, ostatecznie zajmując V miejsce w województwie.

Szkołę reprezentowały:

  • Marta Bęben – klasa 8a,
  • Renata Hamadyk – klasa 8a,
  • Alina Cherevko – klasa 8b.

Zdobycie miejsca w czołowej piątce województwa wśród 19 najlepszych drużyn to duży sukces i powód do dumy. Serdecznie gratulujemy naszym siatkarkom osiągniętego wyniku oraz godnego reprezentowania szkoły na szczeblu wojewódzkim. Życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Wspaniały sukces naszych lekkoatletek na Finałach Wojewódzkich

Znakomity występ zanotowały reprezentantki naszej szkoły podczas Finałów Wojewódzkich w Lekkoatletyce.

Ogromny sukces odniosła Malina Polewiak z klasy 8b, która zdobyła aż dwa złote medale i tytuły Mistrzyni Województwa Opolskiego. Malina triumfowała w biegu na 300 metrów przez płotki oraz w skoku w dal, osiągając znakomite wyniki i zdecydowanie wyprzedzając rywalki w obu konkurencjach.

Świetnie zaprezentowała się również Iga Białas z klasy 8c, która zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Województwa Opolskiego w biegu na 300 metrów.

To wyjątkowe osiągnięcia, będące efektem ciężkiej pracy, systematycznych treningów oraz sportowej determinacji naszych uczennic.

Serdecznie gratulujemy Malinie i Idze wspaniałych wyników oraz godnego reprezentowania naszej szkoły. Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

EkoVision TV o „RUNdzie29”

Miło nam poinformować, że relacja z naszego Dnia Sportu oraz biegu „RUNda29” pojawiła się również w materiale przygotowanym przez EkoVision TV.

W materiale można zobaczyć sportowe zmagania uczestników, atmosferę wydarzenia oraz liczne atrakcje towarzyszące tegorocznej edycji. To doskonała okazja, aby jeszcze raz wrócić do tych wyjątkowych chwil i wspomnień.

Szczególnie polecamy fragment poświęcony naszemu wydarzeniu, który rozpoczyna się od 12:53 minuty nagrania.

Materiał dostępny jest pod adresem:

Relacja EkoVision TV z Dnia Sportu i biegu „RUNda29”

Dziękujemy EkoVision TV za obecność podczas wydarzenia oraz przygotowanie relacji.

Sukcesy naszych lekkoatletów w Mistrzostwach Opola

27 maja reprezentanci naszej szkoły z powodzeniem rywalizowali w Mistrzostwach Opola w Lekkoatletyce, osiągając wysokie wyniki w poszczególnych konkurencjach.

Największy sukces odniosła Mallina Polewiak z klasy 8b, która zdobyła I miejsce i złoty medal w biegu na 300 metrów przez płotki.

Iga Białas z klasy 8c wywalczyła II miejsce i srebrny medal w biegu na 300 metrów.

Na podium stanął również Oskar Kotowski z klasy 7b, zdobywając III miejsce i brązowy medal w pchnięciu kulą 3 kg z wynikiem 8,34 m.

Bardzo dobrze zaprezentowała się także Martyna Polak z klasy 8a, która awansowała do finału biegu na 100 metrów i ostatecznie zajęła 5. miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników oraz godnego reprezentowania szkoły. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy podczas Finałów Wojewódzkich, które odbędą się 10 czerwca w Opolu.

Sukces naszych siatkarek w Mistrzostwach Opola w siatkówce plażowej

19 maja reprezentacja dziewcząt z klas VII–VIII zdobyła III miejsce w Mistrzostwach Opola młodzieży szkolnej w siatkówce plażowej, uzyskując tym samym tytuł brązowych medalistek.

W tegorocznych zawodach udział wzięło aż 13 szkół podstawowych, a poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Nasze uczennice zaprezentowały duże zaangażowanie, umiejętności oraz sportową determinację, co pozwoliło im stanąć na podium.

Skład drużyny: Marta Bęben (8a), Alina Cherevko (8b), Martyna Polak (8a)

Klasyfikacja końcowa: I miejsce – PSP 2 II miejsce – PSP 10 III miejsce – PSP 29 IV miejsce – PSP 20

Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom, a naszym siatkarkom życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie – sukces naszego ucznia

W środę, 6 maja, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w zawodach Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie, które odbyły się na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 500 zawodników z całego województwa.

PSP 29 reprezentowało 18 uczniów z klas III–IV, którzy rywalizowali w konkurencjach: biegu na 60 metrów, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową.

Wspaniały wynik osiągnął David Stsianko, który okazał się bezkonkurencyjny w swojej kategorii i wywalczył awans na Mistrzostwa Polski w Chorzowie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za sportową postawę i godne reprezentowanie szkoły, a Davidowi życzymy powodzenia podczas wrześniowych zawodów ogólnopolskich.

Sukcesy naszych uczniów w podnoszeniu ciężarów

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły, reprezentujący Klub Sportowy „Budowlani” Opole, wzięli udział w Mistrzostwach Okręgu Opolskiego w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się 19 kwietnia 2026 r. w Opolu.

Nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki, zdobywając wysokie miejsca w swoich kategoriach wagowych:

  • Filip Lenartowicz – I miejsce, kategoria do 51 kg (tytuł Mistrza Okręgu)
  • Igor Konieczny – I miejsce, kategoria powyżej 85 kg (tytuł Mistrza Okręgu)
  • Oskar Koblak – I miejsce, kategoria do 85 kg (do lat 12)
  • Jan Łapucha – II miejsce, kategoria do 85 kg
  • Tymoteusz Lisowski – III miejsce, kategoria powyżej 85 kg
  • Błażej Pastuszczak – IV miejsce, kategoria do 85 kg

Osiągnięte wyniki są efektem systematycznej pracy, zaangażowania oraz sportowej postawy uczniów, którzy godnie reprezentują zarówno klub, jak i naszą szkołę.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz życzymy dalszych sukcesów.

Sukces naszych uczennic w Mistrzostwach Opola w piłce nożnej

16 kwietnia reprezentacja dziewcząt z klas VII–VIII po raz kolejny odniosła sukces sportowy, zajmując III miejsce w Mistrzostwach Opola w piłce nożnej. Zawody odbyły się na obiekcie Orlika przy Toyota Park.

Nasze zawodniczki zaprezentowały wysoki poziom sportowy, determinację oraz doskonałą współpracę zespołową, co pozwoliło im wywalczyć miejsce na podium i zdobyć brązowe medale.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Nasza Szkoła
II miejsce – PSP 20
III miejsce – PSP 29
IV miejsce – PSP 5

Skład drużyny:
Weronika Siwek (8a)
Martyna Polak (8a)
Anna Sadlon (8a)
Julia Żytyńska (8a)
Małgorzata Drapikowska (8b)
Alina Cherevko (8b)
Antonina Bodzioch (7a)
Paulina Machaj (7a)

Serdecznie gratulujemy zawodniczkom oraz trenerom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Udział naszych uczniów w międzynarodowym turnieju Krasnal Cup

Uczniowie klasy sportowej, reprezentujący UKS MOS Opole, wzięli udział w międzynarodowym turnieju Krasnal Cup we Wrocławiu. Było to kolejne cenne doświadczenie sportowe, które pozwoliło im rywalizować z drużynami z Polski i zagranicy.

Po zaciętych meczach nasza drużyna zajęła 7. miejsce w klasyfikacji końcowej.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce – Oknoplast Kraków
II miejsce – Śląsk Wrocław
III miejsce – WKK Wrocław
IV miejsce – BK Snakes Ostrawa (Czechy)
V miejsce – Obra Kościan
VI miejsce – MKS Pruszków
VII miejsce – UKS MOS Opole
VIII miejsce – BCM Ołomuniec (Czechy)
IX miejsce – RadwanSport Kraków
X miejsce – TuSLi Berlin (Niemcy)
XI miejsce – Astoria Bydgoszcz
XII miejsce – WKK II Wrocław

Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz trenerom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

IV BIEG RUNda 29 – Ruszamy po zdrowie i dobrą zabawę! 

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół naszej szkoły na wyjątkowe wydarzenie sportowe w Opolu! To nie tylko bieg, to święto naszej szkolnej społeczności!

 Co nas czeka?

Wspaniała zabawa i sportowa rywalizacja 

Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych 

Dużo uśmiechu i pozytywnej energii! 

 KIEDY: 7 czerwca 2026 r.

GDZIE: Publiczna Szkoła Podstawowej nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu

DLA KOGO: Dla każdego! Dzieci i dorośli – biegniemy razem!

Organizator:

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu

Współorganizatorzy:

Politechnika Opolska – Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii

Nie może Was zabraknąć! Przygotujcie sportowe buty, zabierzcie ze sobą dobry humor i dołączcie do IV BIEGU RUNda 29!

Uwaga: w tym roku biegniemy z FENIKSEM  (Więcej informacji wkrótce)

Zapraszamy do zapisów! 

Bieg główny:

https://www.zmierzymyczas.pl/2524/iv-bieg-runda-29-5-km.html

Bieg rodzinny 1-3

https://www.zmierzymyczas.pl/2525/iv-bieg-runda-29-bieg-rodzinny-klasy-1-3.html

Bieg klasy 4-8

https://www.zmierzymyczas.pl/2526/iv-bieg-runda-29-bieg-klasy-4-8.html

Skip to content