Spotkanie autorskie

W dniu 25 kwietnia 2024r. klasa 1c uczestniczyła w spotkaniu autorskim z p. Hubertem Klimko-Dobrzanieckim , autorem książki dla dzieci „Bangsi: Miś do kochania”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jana Pawła II w Opolu.

Podczas spotkania uczniowie poznali fragmenty książki, zdobyli dodatkową wiedzę na temat Islandii, Grenlandii, Eskimosów i ich zwyczajów. Mieli możliwość zadać autorowi pytania i uzyskać dedykację z autografem w zakupionej książce.

Następnie klasa udała się na wycieczkę krajoznawczą szlakiem Książąt Opolskich poznając historię powstania miasta Opola. Odwiedzili pomnik Księcia Kazimierza I Opolskiego, Kościół „na Górce”, studnię św. Wojciecha, wzgórze uniwersyteckie oraz pomnik Władysława II Opolczyka.