Podsumowanie akcji „Wymianka”

W lutym w naszej szkole odbyła się akcja „Wymianka”. 

Uczniowie przez dwa tygodnie mogli przynosić zabawki, gry i książki, których już nie używają, a które jeszcze mogą posłużyć innym dzieciom. W kolejnych dniach młodzież mogła zabrać do domu coś innego z uzbieranych przedmiotów. 

Pomysłodawcą akcji byli członkowie powstałego przy Szkole Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych „SIE Działa” składającego się z rodziców i nauczycieli Psp29, jako motywacji do dzielenia się oraz szacunku względem naszej planety  pod kątem wciąż wzrastającego poziomu zaśmiecenia. 

Chcemy uczyć dzieci i młodzież, że stare nie znaczy gorsze, nadawać przedmiotom znaczenie i wartość i darować im drugie życie w rękach tych, którzy być może nie mają zbyt wielu okazji do zdobycia nowej zabawki czy gry. 

Przedmioty, które pozostały nam ze zbiórki przekażemy na rzecz Przedszkola nr 2 w Niemodlinie. W Placówce tej wybuchł pożar w lutym br. W wyniku czego utracili wszystkie pomoce dydaktyczne, edukacyjne, gry i zabawki. 

Wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy  zaangażowali się w Wymiankę bardzo dziękujemy za wspólną zabawę, która przerodziła się też w lokalną formę konkretnej pomocy dla Placówki potrzebującej wsparcia. 

Skip to content