Wyjazd do Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku

W ramach projektu „Tłumaczymy Żywioły” uczniowie klas ósmych (8c – 10 listopada, 8a razem z 8b –  16 listopada) pojechali do Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku.  Uczestniczyli w zajęciach eksperymentalnych SOWA, gdzie w Strefie Wyobraźni i Aktywności mieli możliwość zgłębiania wiedzy w zakresie nauk przyrodniczych na różnych urządzeniach i  stanowiskach doświadczalnych. Uczniowie zwiedzali naziemny teren kopalni, oglądali maszynę parową wraz z filmem dotyczącym jej działania i historii kopalni. Niezwykle ciekawa była interaktywna wystawa „Wiek pary”, która dostarczyła naszej młodzieży dużej dawki wiedzy w zakresie historii, budowy i działania maszyn, fizyki oraz techniki, a wszystko poprzez zabawę i wykorzystanie technik oraz sprzętu multimedialnego.

Koordynator projektu w PSP 29: Karina Pawliczek