Widowisko „Miś Wojtek”

W ramach Terenowego Przystanku Historia, Instytut Pamięci Narodowej zawitał do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu ze spektaklem pt. „Miś Wojtek”.

Spektakl obejrzeli uczniowie klas 1 i 2. Podczas widowiska dzieci dowiedziały się między innymi kim był generał Władysław Anders oraz zapoznały się poprzez historię niedźwiadka ze swoistą odyseją, jaką odbyła armia generała od Persji aż po Szkocję. Samo przedstawienie wzbudziło nie lada emocje. Dzieci kibicowały misiowi w czasie jego zmagań ze szpiegiem, śpiewały piosenki oraz raźnie odpowiadały aktorom na ich pytania. Na zakończenie każdemu dziecku wręczono pluszaka – tytułowego „Misia Wojtka”, co także spotkało się z dużym entuzjazmem.