Spektakl warzywno-owocowy

20 czerwca w ramach innowacji pedagogicznej „Świadomie się odżywiam – promowanie i pogłębianie zdrowych nawyków żywieniowych” odbył się spektakl warzywno-owocowy w wykonaniu uczniów klasy 2b, mający na celu promowanie zdrowego odżywiania i korzyści płynących z konsumpcji warzyw i owoców.

Uczniowie przygotowali różnorodne scenki, prezentujące zalety i różnorodność warzyw i owoców. Wykorzystano kreatywne stroje, dekoracje i rekwizyty, aby spektakl był atrakcyjny wizualnie i angażujący dla widowni.

W trakcie spektaklu uczniowie wykonywali różne role, takie jak owoce, warzywa, kucharze i naukowcy, aby pokazać różne aspekty zdrowego odżywiania. Scenki zawierały również elementy śpiewu i recytacji, aby jeszcze bardziej zaangażować publiczność.

Celem spektaklu było uświadomienie widzom, zwłaszcza rówieśnikom, o korzyściach zdrowotnych płynących z jedzenia warzyw i owoców oraz promowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Uczniowie podkreślili także, jakie warzywa i owoce są bogate w witaminy, minerały i błonnik, które są niezbędne dla zdrowego wzrostu i rozwoju.