Pamiętamy o zmarłych…

„Żal że się za mało kochało
Że się myślało o sobie
Że się już nie zdążyło
Że było za późno”

Jan Twardowski „Żal” [fragm.]

Okres przed Świętem Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę dotyczącą szacunku i wartości rodzinnych. 26 października br. uczniowie klasy IV a wybrali się na pobliski cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Dzieci w ciszy i zadumie zapaliły znicze na grobach, jako wyraz pamięci tych, którzy odeszli.

Klasowe wyjście stało się okazją , aby zadbać o zapomniane, często opuszczone grobowce na cmentarzu. Uczniowie wyczyścili płyty nagrobkowe bezimiennych mogił oraz posprzątali teren miejsc wiecznego spoczynku.

Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy nad przemijającym czasem oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma.