Olimpijska Liga Astronomiczna

https://pixabay.com/pl/vectors/atom-nauka-fizyka-szko%c5%82a-grafik-6790508/

Zapraszamy do udziału w Olimpijskiej Lidze Astronomicznej, inicjatywie organizowanej przez Klub Astronomiczny Almukantarat. Jest to wydarzenie edukacyjne, które ma na celu rozwijanie zainteresowań astronomicznych uczniów oraz poszerzanie ich wiedzy w dziedzinie astronomii, fizyki i matematyki.

Olimpijska Liga Astronomiczna jest skierowana do uczniów, którzy w roku szkolnym 2023/2024 uczęszczają do szkoły ponadpodstawowej lub 8 klasy szkoły podstawowej. To doskonała okazja, aby pogłębić swoją pasję do nauk przyrodniczych i uczestniczyć w konkursie, który może być inspiracją do dalszej edukacji i rozwoju.

Główne cele Ligi Astronomicznej to:
– Pomoc uczestnikom w rozwoju zainteresowań astronomicznych.
– Poszerzenie wiedzy uczestników w dziedzinie astronomii.
– Przygotowanie uczestników do udziału w Olimpiadzie Astronomicznej.

Główną nagrodą dla zwycięzcy Ligi jest w pełni opłacony pobyt na letnim obozie Klubu Astronomicznego Almukantarat. Dla Laureatów konkursu przewidziane jest częściowe pokrycie kosztów uczestnictwa w ww. obozie.
Format konkursu:

Konkurs będzie składać się z publikowanych co tydzień pojedynczych zadań pod adresem: https://almukantarat.pl/liga-astronomiczna/, które uczniowie po rozwiązaniu powinni przesłać drogą mailową w przeciągu 7 dni od opublikowania. Uczestnicy będą mogli korzystać z dostępnych źródeł informacji, jednak oczekuje się, że rozwiązania będą samodzielne i oryginalne.

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny.
Aby zgłosić się do udziału w Olimpijskiej Lidze Astronomicznej, uczestnicy powinni przesłać podpisany regulamin i zgody RODO na adres mailowy liga@almukantarat.pl. Załączniki oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie Organizatora.

Skip to content