Konkurs ekologiczny „Jestem Eko” (18.10)

Ruszyły zapisy do drugiej edycji konkursu ekologicznego „Jestem Eko” organizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych. To propozycja przygotowana z myślą o uczniach klas IV-VIII szkół podstawowych. Głównym celem inicjatywy jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie do wdrażania prostych i praktycznych działań chroniących środowisko. Zgłoszenia można przesyłać do 18 października. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki.

Konkurs składa się z czterech zajęć edukacyjnych, które mają za zadanie rozwinąć kreatywność i aktywność uczniów. Zagadnienia podejmowane podczas zajęć edukacyjnych dotyczą codziennego życia, a poszczególne bloki połączone są ze sobą wspólną tematyką. Aby zawalczyć o nagrody, należy wykonać wszystkie cztery zadania edukacyjne oraz ogłaszane na zakończenie konkursu zadanie „Eko-Działanie”, które usystematyzuje zdobytą wiedzę i zachęci uczniów do dalszej aktywności na rzecz ochrony środowiska.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Organizatora.