I miejsce w Finale Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej

8 listopada na deskach auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu odbył się finał XVIII Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej, którego organizatorem był Wojewoda Opolski, Opolski Kurator Oświaty oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu.

Partnerami konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury im. Bohaterów Powstań Śląskich w Opolu, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu oraz Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Opolu.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa opolskiego, którzy przeszli przez eliminacje powiatowe i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

XVIII Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej rozpoczął się występem artystycznym uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 imienia Armii Krajowej w Opolu. Następnie uczestnicy konkursu rywalizowali w kategorii soliści i zespoły.

Wśród solistów w kategorii wiekowej klas 4-8 szkół podstawowych wyróżniono:

I miejsce – Martyna Kwiatkowska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu

II miejsce – Emilia Sitnik – Szkoła Podstawowa im. Obrońców Góry Chełmskiej w Leśnicy

III miejsce – Hanna Adamiec – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Paraolimpijczyków i Olimpijczyków Polskich w Ozimku

Spośród zespołów w kategorii wiekowej klas 4-8 szkół podstawowych wyróżniono:

I miejsce: Zespół instrumentalny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogówku

II miejsce: Zespół RONDINO – Publiczna Szkoła Podstawowa w Brożcu

III miejsce: Zespół Publicznej Szkoły Podstawowej w Szemrowicach

Wśród solistów w kategorii wiekowej klas 1-5 szkół ponadpodstawowych wyróżniono:

I miejsce: Hanna Szkudlarek – I liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w Namysłowie

II miejsce: Zuzanna Urbanik – I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie – Koźlu

III miejsce: Natalia Asman – Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach

Spośród zespołów w kategorii wiekowej klas 1-5 szkół ponadpodstawowych wyróżniono:

I miejsce: Zespół NO NAME – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku

II miejsce: Zespół muzyczny z I Liceum Ogólnokształcącego CAROLINUM w Nysie

III miejsce: Zespół woklano – instrumentalny NONA – I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Brzegu

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczestnikom konkursu za szczególne, emocjonalne widowisko, którego celem była przede wszystkim popularyzacja pieśni patriotycznych pochodzących z różnych okresów historycznych oraz kształtowanie rozumienia pojęcia patriotyzmu przez współczesną młodzież.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu | Opole | Facebook

Śpiewająco o Ojczyźnie. 18. edycja Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej (tvp.pl)

Różne oblicza pieśni patriotycznej na wojewódzkim finale k… – Radio Opole