obrazek misie

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik „Washington Post” w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Właściciel sklepu z zabawkami po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia. Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom. Jak się okazało pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie.

W naszej szkole tego wyjątkowego dnia uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas.

W ramach obchodów „Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia” uczniowie poznali również postać niezwykłego żołnierza Wojtka oraz wykonali rysunki bohaterskiego niedźwiadka.

W szkole z tej okazji został również zorganizowany konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Miś”, którego rozstrzygnięcie nastąpi na początku grudnia.