Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły to jedno z najbardziej uroczystych wydarzeń w życiu naszej szkoły, poświęcone uczczeniu pamięci oraz dziedzictwu bohaterów walczących w czasie II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele  pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu w intencji Patrona Szkoły im. Armii Krajowej oraz wszystkich poległych w walce o niepodległość.

Następnie udaliśmy się do auli szkolnej, gdzie odbył się uroczysty apel. Sala ozdobiona była flagami narodowymi i symbolami Armii Krajowej. Na pierwszym rzędzie zasiadali zaproszeni goście.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody z konkursów związanych z tematyką historii Polski, Armii Krajowej oraz patriotyzmu. Laureaci zostali uhonorowani, a ich osiągnięcia były świadectwem zaangażowania i zainteresowania historią oraz dziedzictwem narodowym.

Po oficjalnych przemówieniach przyszedł czas na chwile refleksji i wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych. Chór szkolny oraz soliści wykonali utwory, które odzwierciedlały ducha walki o niepodległość oraz oddanie dla Ojczyzny. Atmosfera była nasycona emocjami, a uczestnicy z ochotą śpiewali razem, wyrażając swój szacunek i wdzięczność dla bohaterów.

Dzień Patrona Szkoły był pełen emocji, refleksji oraz hołdu dla bohaterów, którzy poświęcili swe życie dla wolności naszego kraju. To ważne wydarzenie, które nie tylko uczciło pamięć bohaterów, ale także zachęciło młode pokolenie do kontynuowania ich dziedzictwa i wartości.