Bezpieczne ferie zimowe – o czym warto pamiętać

https://pixabay.com/pl/vectors/ba%c5%82wanki-renifer-bo%c5%bce-narodzenie-160883/

Od 31 stycznia do 13 lutego trwają ferie zimowe. Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżali na zorganizowany wypoczynek, spędzą ferie w domu lub na półkoloniach, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa.

Na stronie MEiN znajdują się niezbędne informacje nt. bezpiecznego wypoczynku dla uczestników wypoczynku, rodziców i organizatorów.

Na stronie internetowej www.wypoczynek.mein.gov.pl na bieżąco publikowane są informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku. 

Podczas planowania wyjazdów zagranicznych konieczne jest bieżące śledzenia informacji zamieszczanych na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, szczególnie w zakładce Informacje dla podróżujących. W dobie pandemii COVID-19 kluczowe są informacje dotyczące sytuacji epidemicznej i zasad wjazdu do poszczególnych państw

Zachęcamy do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” – publikacją MEiN, która zawiera aktualne informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku. Informacje zawarte w publikacji ułatwią rodzicom odpowiednie przygotowanie swoich dzieci do wypoczynku zimowego oraz umożliwią zdobycie niezbędnej wiedzy dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Planując zimowy odpoczynek, warto zapoznać się z informacjami przygotowanymi przez różne służby i instytucje publiczne. Zachęcamy do odwiedzenia następujących stron i serwisów internetowych: 

źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczne-ferie-zimowe–o-czym-warto-pamietac

Skip to content