Światowy Dzień Ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie klasy 3d uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, których celem było kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększanie świadomości dotyczącej ochrony środowiska.

Podczas zajęć uczniowie sadzili pomidory oraz zioła w przygotowanych wcześniej puszkach, które zostały ponownie wykorzystane. Dzięki temu dzieci mogły w praktyczny sposób poznać ideę ograniczania odpadów oraz ich ponownego użycia w codziennym życiu.

Warsztaty były także okazją do rozmowy o ochronie przyrody, oszczędzaniu zasobów naturalnych oraz kształtowaniu odpowiedzialnych nawyków ekologicznych.

Była to wartościowa i praktyczna lekcja, pokazująca, że każdy z nas może mieć realny wpływ na stan środowiska naturalnego.

Skip to content