Wycieczka klas 3b i 4a

Uczniowie klasy 4a i 3b brali udział w dwudniowej wycieczce zorganizowanej przez Biuro Usług Turystycznych Dzieci i Młodzieży GULIWER. Atrakcją pierwszego dnia był Zamek Ogrodzieniec, Ogród Doświadczeń, Zamek Pieskowa Skała oraz Maczuga Herkulesa. Ekstremalnym doświadczeniem był nocny pobyt w Kopalni Soli w Bochni. Uczniowie zjechali na głębokość 250 metrów pod ziemię, jechali podziemną kolejką i po obiadokolacji do późnego wieczora zwiedzali kopalnię. Czekały jeszcze na nich gry i zabawy sportowe z wykorzystaniem podziemnych boisk oraz dyskoteka.

Największą atrakcją było nocowanie w Komorze Ważyn, która jest przygotowana na przyjęcie około 200 ludzi. Uczniowie spali w sali zbiorowej na łóżkach piętrowych, przy wilgotności 70%, otoczeni leczniczym mikroklimatem. Wszystko pod czujnym okiem górników.

Następnego dnia uczestnicy wycieczki, po śniadaniu w kopalni, wyjechali na powierzchnię i autokarem udali się do Krakowa, który zwiedzali z przewodnikiem. Było Wzgórze Wawelskie, dziedziniec Zamku Królewskiego, Kościół Mariacki i Smocza Jama oraz Sukiennice.