9 marca – żywa lekcja historii w klasie 1 b

Dziś uczniowie klasy 1 b uczestniczyli w wyjątkowej żywej lekcji historii. Podczas spotkania dowiedzieli się, kim jest prawdziwy patriota oraz poznali historię patrona naszej szkoły – Armii Krajowej.

Uczniowie przenieśli się w czasy Powstania Warszawskiego, poznając bohaterskie czyny najmłodszych uczestników walk – zuchów, małych sanitariuszek oraz młodych ludzi, którzy z ogromną odwagą i poświęceniem walczyli o wolną Polskę.

Największe emocje wzbudziła możliwość dotknięcia i przymierzenia eksponatów z epoki. Dzieci mogły zobaczyć z bliska m.in. hełmy, menażki, mundury, opaski z literami „AK”, plecaki powstańców czy oryginalne odznaczenia.

Uczniowie poznali także niezwykłą historię Pani Heleny Kamerskiej – sanitariuszki z Powstania Warszawskiego, która ma dziś 100 lat, mieszka w Opolu i jest częstym oraz bardzo cenionym gościem w naszej szkole.

Na zakończenie dzieci z podziwem oglądały makiety i rzeźby przygotowane przez ich starszych kolegów i koleżanki, które pomogły jeszcze lepiej wyobrazić sobie realia tamtych trudnych, ale heroicznych czasów.

To była niezwykle poruszająca i wartościowa lekcja historii, która na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Skip to content