Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

obrazek mózg

Jest świat osób neurotypowych i świat osób z ASD. Nasz punkt widzenia, nasze rozumienie i nasz proces myślowy są zupełnie odmienne od waszego, ale to my musimy się dostosować do waszych reguł. Dla was rozumienie społeczne jest czymś wrodzonym. Dla nas – nie.
Sean Barron (osoba z ASD)

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Osób żyjących z tym zaburzeniem jest coraz więcej, toteż zespół pedagogów w składzie: Alicja Wasiak, Jolanta Turowska, Elżbieta Widera, opracował projekt, który pozwoli poznać bliżej odmienny sposób ich myślenia i odczuwania świata. Realizacja projektu przebiegać będzie przez cały miesiąc. Uczniowie naszej szkoły będą mogli podczas lekcji wychowawczych obejrzeć filmy edukacyjne dotyczące tej problematyki oraz zagrać w stworzone przez pedagogów gry komputerowe pogłębiające ich wiedzę o autyzmie. Mamy nadzieję, że ułatwi to uczniom zrozumienie rówieśników ze spektrum autyzmu. Dowiedzą się, jak można spędzać z nimi czas i co najważniejsze – jak można im pomóc. Nauczyciele również wzmocnią swoją wiedzę poprzez udział w konferencji on-line na temat autyzmu.

Dla uczniów ze świetlicy szkolnej oraz dzieci z Publicznego Przedszkola nr 55 przygotowane są kolorowanki oraz quiz, będące wprowadzeniem w tę tematykę.

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w sesji fotograficznej, w efekcie której powstało wspólne zdjęcie ukazujące napis AUTYZM, dające wyraz wsparcia dla osób ze spektrum autyzmu.