Lekcja dla Rodaka

Dnia 10 listopada br. klasa 4c uczestniczyła w wyjątkowych zajęciach z języka polskiego w ramach prowadzonej w szkole akcji „Lekcja dla Rodaka- edycja V rok szkolny 2021-2022”.

Podczas zajęć edukacyjnych dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r., symboli narodowych, ale równocześnie poznały historię Polaków mieszkających na obczyźnie, czyli m.in. w Kazachstanie, na Syberii i Kresach. Najmłodsi zapoznali się z bolesną kartą dziejów oraz znaczeniem i doniosłością tych obszarów Rzeczypospolitej, które dzisiaj nazywamy Kresami.

Mali Polacy mogli uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące życia Rodaków, którzy w wyniku tragicznych losów – najazdów, zsyłek, operacji antypolskiej – znaleźli się poza granicami swojego kraju.

Lekcja poświęcona Narodowemu Świętu Niepodległości stanowiła jednocześnie okazję do uwrażliwienia uczniów na potrzebę niesienia pomocy naszym Rodakom oraz ich potomkom.