Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzimy Dzień Praw Dziecka, nasza szkoła również aktywnie włączyła się w obchody tego ważnego dla dzieci dnia.

Uczniowie klas 5-8 przygotowali plakaty ukazujące ich rozumienie tematu praw dziecka. Najciekawsze prace znajdują się w szkolnej galerii.

W ramach Akcji ode mnie, dla ciebie” uczniowie klasy 7c przekazali wszystkim klasom 1-8 mini plakaty z prawami dziecka oraz wierszem Janusza Korczaka „Prawa Dziecka”.

w klasach 1-3 odbyły się warsztaty dotyczące praw dziecka. Zajęcia przygotowali i przeprowadzili uczniowie klasy 7c przy wsparciu pedagog szkolnej pani Alicji. Podczas spotkania uczniowie młodszych klas wykonywali zadania mające przybliżyć im tematykę praw dziecka. Dowiedzieli się jakie mamy prawa oraz jak je rozumieć. Ponadto dzieci wysłuchały wiersza Janusza Korczaka pt. „Prawa dziecka”. Na zakończenie uczniowie wspólnie utworzyli plakat „Znam swoje prawa i szanuję prawa innych”.