Akcja #zostańwdomu #czasnarelacje

Materiały stworzone i udostępnione przez Kulczyk Foundation

Sytuacja pandemii jest wyzwaniem zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Bycie razem w domu stwarza więcej okazji do kontaktu. Zależy nam na tym, aby to był prawdziwy #czasnarelacje, dlatego Kulczyk Foundation dzieli się wieloletnim doświadczeniem i stworzonymi już materiałami z setkami pomysłów na aktywności pomagające w podjęciu rozmowy o emocjach, uczuciach i wartościach.

Mądre bajki z całego świata” dostępne bezpłatnie

Bajka jak piosenka – jest dobra na wszystko. Dzięki niej możemy wprowadzić ważne tematy, a fikcyjni bohaterowie pomogą nam omówić różne zachowania, reakcje.
Na platformie SoundCloud udostępniliśmy wszystkie nagrania bajek i piosenek, które do tej pory zrealizowaliśmy w ramach projektów: „Mądre Bajki z całego świata” i „Bajkowy Efekt Domina”. To 40 bajek i 8 piosenek, które w piękny sposób, głosami znanych i lubianych opowiadają o emocjach, uczuciach i wartościach.
Dostępne do pobrania są także teksty bajek wraz z przygotowanymi przez ekspertów pytaniami, pomagającymi podjąć rozmowę z dzieckiem po wysłuchaniu bajki, a także zadania dla dziecka do samodzielnego wykonania – kolorowanki i łamigłówki, które rodzic lub opiekun może pobrać i wydrukować. Dla Państwa, jak zawsze, scenariusze zajęć tematycznie związanych z bajką podlinkowane przy każdym tytule.

W akcję włączyły się także znane osoby czytające bajki – m.in. Filip Bobek, Anna Maria Buczek, Ewa Konstancja Bułhak, Anna Cieślak, Magdalena Lamparska, Szymon Majewski, Małgorzata Socha, Małgorzata Stużyńska, Magdalena Różczka, Katarzyna Zielińska.