Zabawa andrzejkowa

obrazek świeca

30 listopada to wyjątkowa data. Mimo zdalnego nauczania wcale nie odstąpiliśmy od kultywowania zwyczajów andrzejkowych.

Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci często zastanawiają się, co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny od pozostałych dni – dzień tajemniczych wróżb połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

30 listopada mimo, że dzielił nas szklany ekran, bawiliśmy się przy muzyce, korzystaliśmy z wróżb przygotowanych przez szkolne wróżki, dzięki którym każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka…