X edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (2.10)

Zapraszamy do udziału w X edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Akcja odbędzie się 2 października 2020 roku zgodnie z hasłem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

W czasie trwania akcji uczniowie przypominają sobie tabliczkę mnożenia, a momentem kulminacyjnym jest dzień przeprowadzania egzaminów. Odbywa się on pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Następuje więc zamiana ról – dzieci stają są egzaminatorami a dorośli – egzaminowanymi. W poprzedniej edycji akcji wzięło udział 650 000 uczestników m.in. z Polski (około 570 000), USA, Chorwacji, Rumunii, Kolumbii, Rosji, Litwy, Urugwaju, Arabii Saudyjskiej, Włoch. W roku 2020 organizatorzy przewidują podobną liczbę uczestników.

Komisje organizowane są w szkołach. Każdy, kto chce zdać egzamin z tabliczki mnożenia – podchodzi do stolika komisji i wyciąga z koszyka los egzaminacyjny. Na jednym losie znajduje się pięć pytań z tabliczki mnożenia. Każdy, kto odpowie poprawnie na wszystkie pytania – otrzymuje tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia” oraz symboliczną legitymację.

Koordynatorem akcji jest Pani Iwona Jaworska.