Wyniki etapu szkolnego IX Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego

obrazek kontur Polski

29 września 2021 odbył się w naszej szkole pierwszy etap Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

Cele Konkursu:
– Popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej.
– Doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę (1914/1918-1989).
– Kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, w tym kultury języka polskiego.

Liczba wszystkich uczniów biorących udział w eliminacjach szkolnych- 27, w tym 19 z klas 7-8, a 8 z klas 4-6.

Uczniowie, którzy uzyskali 75% punktów lub więcej w eliminacjach 29 września 2021 roku:

Anna Kobza- klasa 8a
Wiktoria Sanojca- klas 8a
Łukasz Koziołek- klas 7a
Maja Majerska- klas 8a
Marta Popów- klas 8a
Natalia Sztangier- klas 8b
Agata Bęben- klas 8a
Julia Łazuch- klas 7b

Te wyniki nie są równoznaczne z zakwalifikowaniem się uczniów do finału konkursu, gdyż ich prace zostaną przesłane do weryfikacji.

21.10.2021 roku będzie ogłoszona lista uczestników zakwalifikowanych do następnego etapu Dyktanda.

Termin finału  Dyktanda – 26.10.2021 r. ( wtorek).  O miejscu, w którym zostanie przeprowadzony tegoroczny finał, uczniowie zostaną powiadomieni, gdy tylko będzie wyznaczone przez Organizatorów Konkursu.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w Dyktandzie, gratulujemy wyników i życzymy sukcesu w finale.