Współpraca z Instytutem Konfucjusza Politechniki Opolskiej

Z inicjatywy opiekuna Samorządu Uczniowskiego Pani Kariny Pawliczek nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Instytutem Konfucjusza Politechniki Opolskiej. To instytucja pożytku publicznego, której misją jest promowanie języka i kultury Państwa Środka. Instytut działa nie tylko na rzecz uczelni, ale całej społeczności regionu. Od 11 lat prowadzi nieodpłatne zajęcia z języka i kultury Chin w szkołach podstawowych i średnich w Opolu. Zajęcia zazwyczaj odbywają się w terminach ustalonych z placówką, trwają 45 minut i prowadzone są przez anglojęzyczne lektorki z Chin.

W I półroczu z takich lekcji korzystała klasa 5b. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, uczyli się języka chińskiego, piosenek, rysowali znaki chińskie, wykonywali tradycyjne serwetki, poznali tajniki teatru cieni, opery chińskiej wraz z instrumentami, zapoznali się z obchodami Nowego Roku i Karnawału oraz Festiwalu Lampionów Chińskich. Była to dla uczniów niesamowita przygoda z kulturą Orientu, ale również możliwość wykorzystania swoich umiejętności w zakresie komunikacji w języku angielskim.

Na uwagę zasługuje doskonałe przygotowanie lektorki w zakresie materiałów dydaktycznych, przyjaznej dzieciom prezentacji oraz gadżetów aktywizujących i motywujących do nauki.

W przyszłym półroczu programem nauki języka i kultury Chin objęta będzie klasa 6b.