Wojewódzka Biblioteka Publiczna

Szanowni Państwo,
ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, w trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu oraz wszystkie jej oddziały są nieczynne do odwołania. W związku z tym wszystkie imprezy (spotkania, koncerty, szkolenia, konwersacje i in.) zaplanowane przez WBP zostają odwołane.

Umożliwiamy Państwu korzystanie z baz e-książek; Legimi, IBUK i EBSCO. Kody dostępu do platform będą przesyłane po podaniu nam drogą elektroniczną imienia i nazwiska oraz numeru karty Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu na adres wypozyczalnia@wbp.opole.pl.

Zachęcamy także do korzystania z zasobów Opolskiej Biblioteki Cyfrowej obc.opole.pl.

Terminy zwrotów wypożyczeń nieprzeterminowanych zostają przesunięte do odwołania. W przypadku zbiorów już przetrzymanych prosimy o kontakt telefoniczny z biblioteką.
Telefon do wypożyczalni: 77 40 66 435 (9.00-15.00)

Warto także na bieżąco śledzić naszą stronę internetową wbp.opole.pl i fanpage WBP na Facebooku https://www.facebook.com/wbpopole, gdzie zamieszczamy aktualne informacje oraz linki m.in. do wirtualnych ofert placówek kulturalnych, spotkań autorskich z literatami, nagrań spektakli, filmów i koncertów, które można obejrzeć online, a także darmowych publikacji i innych. Dzięki temu mogą Państwo być bliżej świata sztuki i – co dla nas najważniejsze – bliżej literatury.