Aktualnie jesteś na:
Dzisiaj jest:Wtorek 12 grudnia 2017        Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

WYCHOWAWCY ŚWIETLICY

mgr Beata Kruszelnicka

mgr Anna Chaołubek

mgr Justyna Hubisz

mgr Jadwiga Kossowska

mgr Małgorzata Listwoń

mgr Beata Berger

mgr Gabriela Badura-Strzelczyk

ŚWIETLICA SZKOLNA CZYNNA

od poniedziałku do piątku w godz. 630-1630

Świetlica szkolna to ulubione miejsce spotkań naszych uczniów.

Spełnia ona głównie funkcje opiekuńczo - wychowawczą oraz dydaktyczną.

Nauczyciele zapewniają dzieciom wszechstronną opiekę i warunki wypoczynku.

Uczniowie mają możliwość indywidualnego wyboru zajęć, zgodnie z własnymi zainteresowaniami.

Praca nauczycieli polega wówczas na podsuwaniu pomysłów, dyskretnym kierowaniu i zachęcaniu do działania, co pozwala ujawnić zainteresowania dzieci i stwarza warunki do rozwoju zdolności każdego z nich.

Uczniowie biorą również udział w zorganizowanych zajęciach tematycznych w większych grupach.

Główne rodzaje zajęć świetlicowych to:

• zajęcia literackie - czytanie książek i czasopism dla dzieci, opowiadanie bajek i baśni, zgaduj - zgadule, tworzenie literackich form użytkowych, małe formy teatralne;
  • artystyczne - rysunek, malowanie, śpiew, taniec;
  • praktyczno - techniczne - prace z papieru (np. origami), mas plastycznych, zabawy konstrukcyjne;
  • rozrywkowe - gry i zabawy ruchowe oraz rytmiczne przy muzyce, rozwiązywanie zagadek i rebusów, gry stolikowe.

Gdy dopisuje nam pogoda, organizujemy zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu korzystając z boiska szkolnego znajdującego się obok osiedlowego parku.

W czasie pobytu w świetlicy uczniowie mogą poszerzać swoją wiedzę, a chętni odrabiać prace domowe przy wsparciu nauczycieli świetlicy.

Wszystkie zajęcia przygotowują dzieci do pracy w grupie, rozwijają ich samodzielność, kształtują nawyk kulturalnego zachowania się oraz umiejętność zagospodarowania wolnego czasu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY