Świąteczne projekty

ilustracja Mikołaj

Święta Bożego Narodzenia już coraz bliżej. Pięknym zwyczajem jest przygotowywanie się do nich przez czas adwentu. W tym roku w naszej szkole pojawiło się sporo atrakcji.

Klasa 2c przygotowała makiety Miasta Elfów. Głównym celem projektu było rozwijanie u dzieci wyobraźni, kreatywności oraz umiejętności właściwego korzystania z narzędzi i materiałów plastycznych.

Z kolei w klasie 1b z początkiem grudnia Święty Mikołaj przysłał dzieciom list, w którym zapowiedział, iż każdego dnia Elfy będą dostarczały extra zadania do wykonania. Celem projektu „Kalendarz adwentowy” jest przede wszystkim wdrażanie dzieci do pozytywnych postaw społecznych, uwrażliwienie na potrzeby innych oraz zachęcanie do prezentowania postaw koleżeńskich.

W pozostałych klasach zaczyna rozchodzić się zapach pierników, coraz odważniej słychać śpiew kolęd i pastorałek a sale lekcyjne dzięki własnoręcznie wykonywanym ozdobom zamieniają się w mikołajkowe miasteczka.

Mamy nadzieję, że realizowane działania pomogą dzieciom wejść w czas Bożego Narodzenia z większą refleksją i radością.