Rocznica III Powstania Śląskiego w oczach naszej uczennicy

Uczennica naszej szkoły Lena Oszek z klasy 5a uczciła 100. rocznicę III Powstania Śląskiego przygotowują prezentację multimedialną dotyczącą dowódcy w III powstaniu śląskim Roberta Oszka, który jest krewnym Leny.

Swoją pracę zaprezentowała na lekcji muzyki. Uczniowie obejrzeli i wysłuchali historię powstańca z dużym zainteresowaniem.

Prezentacja została przedstawiona we wszystkich klasach 4–7.

W tle prezentacji słychać nagranie z konkursu Piosenki Śląskiej i Powstańczej, który odbył się w maju 2021 roku.  Lena Oszek zajęła I miejsce w kategorii klasy 4–6.

Muzyka i historia łączę się ze sobą – śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych przybliża nam historię.

Piosenkę, którą wykonuje Lena „Czemu płaczesz ty powstańcze” jest hołdem złożonym Robertowi Oszkowi bohaterowi III powstania śląskiego.