Podsumowanie obchodów Roku Stanisława Moniuszki

nuty

15 stycznia w naszej szkole odbyło się podsumowanie wydarzeń związanych z obchodami Roku Stanisława Moniuszki. W 2019 roku świętowaliśmy 200. rocznicę urodzin kompozytora, co było doskonałą okazją, by przybliżyć uczniom twórczość i losy tego znanego Polaka. Uczniowie klasy 6a, pod kierunkiem Pani Magdaleny Brandt, przygotowali humorystyczne przedstawienie, ukazujące najistotniejsze fakty z życia Moniuszki. Na scenie nie mogło zabraknąć samego kompozytora, zaprezentowały się również postacie z jego najsłynniejszych oper. Równie istotna była oprawa muzyczna przedstawienia. W trakcie spektaklu mogliśmy usłyszeć fragmenty arii operowych, a chór szkolny, pod przewodnictwem Pani Aldony Król, zaskoczył widzów współczesnymi aranżacjami znanych pieśni Stanisława Moniuszki, takich jak: „Dziad i baba”, „Kum i kuma”. Była to niezwykła lekcja muzyki.

Całość zwieńczyło rozstrzygnięcie konkursów: plastycznego (dla klas I-III) na portret kompozytora oraz literacko-artystycznego (dla klas IV-VIII) na projekt strony XIX-wiecznego czasopisma oraz wywiad z twórcą polskiej opery narodowej.

Oto zwycięzcy:

kategoria kl. I-III