Nie trać czasu w sieci – bądź twórczy

farby

28 listopada grupa uczniów z klasy 7a (Paulina Kunicka, Hanna Orłowska, Patrycja Szlag, Maja Sztangier, Cezary Barczyk i Marcin Sobkowicz) wraz z opiekunem Panią Kariną Pawliczek uczestniczyła w świątecznych warsztatach plastycznych „Nie trać czasu w sieci – bądź twórczy” w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr V im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opolu.

Warsztaty zorganizowano w ramach Tygodnia Promocji Zdrowia. Tematem przewodnim było zapobieganie cyberprzemocy i nadużywania urządzeń telekomunikacyjnych przez dzieci i młodzież.

Uczestnicy warsztatów udowodnili, że można spędzać czas twórczo, a nie w „sieci”. Wspólnie z licealistami tworzyli dekoracje z filcu, makaronu, ryżowe bałwanki, choinki ze sznurka, kartki świąteczne, malowali świąteczne lampiony i inne ozdoby. Uczniowie większość prac oddali jako cegiełkę na cel charytatywny.

Było to bardzo miłe i kreatywne spotkanie w świątecznej atmosferze.