Mikołajki z Mikołajkiem

Z okazji mikołajek w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z Mikołajkiem – niesfornym i zabawnym bohaterem licznych książek autorstwa René Goscinny’ego i Jean-Jacques’a Sempé.

Uczniowie z klas pierwszych i drugich wysłuchali opowiadań „Kochany święty Mikołaju”, „Święta u Mikołaja” i „Przed świętami jest fajnie” z książek „Nowe przygody Mikołajka” (część 1 i 2). Opowiadania czytali Vanessa i Bartek – uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 6 oraz Ola z klasy 8a naszej szkoły.

Z tej okazji w bibliotece można było obejrzeć wystawę „Mikołajki z Mikołajkiem”. Znalazły się na niej informacje o książkach o Mikołajku, zabawne cytaty (Wczoraj byłem najlepszy w klasie. Jak bum-cyk-cyk!) oraz liczne ilustracje.

Spotkanie, poprzedzające jakże ważny dzień Świętego Mikołaja, bardzo się udało i mamy nadzieję spotkać się z sympatycznym Mikołajkiem także za rok.