Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

zdjęcie

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie kl. 7a wzięli udział w konferencji online pt. „Ojczyzna – polszczyzna. Szanse i zagrożenia”, zorganizowanej przez RZPWE w Opolu.

Gościem spotkania była Pani Iwona Aleksandrowska– dziennikarka prasowa, internetowa i telewizyjna, absolwentka Wydziału Polonistyki oraz Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a także Uniwersytetu SWPS, gdzie studiowała  na kierunku „Kształcenie głosu i mowy”. Aktywna w prasie, telewizji i internecie.

Spotkanie poświęcone było tematyce naszego języka  Ojczyzna – polszczyzna. Szanse i zagrożenia. Było również  okazją do rozmowy na temat współczesnego języka Polaków oraz pracy dziennikarskiej.

Uczniowie z tej okazji przygotowali plakaty, których celem było zwrócenie uwagi na konieczność bezbłędnego wypowiadania się i pisania w języku ojczystym. Oto efekty ich pracy.