Lektury dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

książka

Na stronie internetowej MEN zostały udostępnione pierwsze lektury szkolne w adaptacjach przeznaczonych dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W najbliższym czasie zostanie udostępnionych kolejnych 28 pozycji, wśród których znajdą się przetłumaczone na PJM i opracowane z myślą o uczniach z niepełnosprawnościami dzieła Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego czy Henryka Sienkiewicza. Teksty reprezentują różne gatunki literackie: od „Mazurka Dąbrowskiego” Józefa Wybickiego, fraszki Jana Kochanowskiego przez nowelę Bolesława Prusa po kolejne utwory Braci Grimm i Jana Christiana Andersena.

Więcej informacji oraz materiały do pobrania dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.