Konkursu matematyczno-informatyczny InstaLogik (28.10)

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie matematyczno-informatycznym InstaLogik organizowanym przez InstaKod Sp. z o.o., twórcę programu nauczania, środowiska programistycznego i podręczników informatyki w klasach 4-8 oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 4-8 zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu).

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania.

Rejestracja trwa do 28 października.

Szkolnym koordynatorem konkursu jest Pani Iwona Giecewicz.