Konkurs literacki „Op@lskie dla podstawówek” (2.06)

W ramach projektu „Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!” , w którym uczestniczy nasza szkoła, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie literackim. Organizatorem konkursu jest Samorząd Województwa Opolskiego.

Konkurs ma na celu m.in., motywowanie dzieci i młodzieży do wzbogacania wiedzy przy jednoczesnym wykorzystaniu możliwości technik artystycznych  i literackich, inspirowanie do twórczych poszukiwań w formach literackich. Ponadto celem konkursu jest poznanie przez dzieci alternatywnych sposobów uczenia się i rozwijania pasji.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy pisemnej, w dowolnej formie literackiej np.: dziennik, pamiętnik, opowiadanie, wywiad itd. na jeden z poniższych tematów:
„Doświadczenie zdalnego nauczania – krok ku odpowiedzialności, czy zwolnienie od obowiązku?”
„Jak ukształtowało mnie doświadczenie zdalnego nauczania?”

Założenia techniczne tekstu: maksymalnie 2 strony w formacie A4, czcionka Calibri, wielkość czcionki: 12, margines 2,5; odstępy między wierszami 1,15.

Prace należy przesłać pocztą elektroniczną na adres p.rosa@opolskie.pl wraz z załącznikami – karta zgłoszeniowa oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych, z dopiskiem w tytule e-maila: Konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych w terminie do 02.06.2021 r.

Organizator przewidział cenne nagrody – m.in. tablety graficzne, czytniki ebooków, słuchawki bezprzewodowe czy smartwatche.