Komunikat dotyczący korzystania z Office 365

W związku z licznymi telefonami dotyczącymi wdrażania w naszej szkole Office 365 informujemy, iż korzystanie z programu jest całkowicie BEZPŁATNE na wszystkich urządzeniach. Office 365 może być bezpłatnie uruchamiany na komputerze stacjonarnym, laptopie, smartfonie, tablecie.

Office 365 to pełnowartościowy produkt dla edukacji spełniający formalne wymagania dla jednostki publicznej (to nie jest produkt konsumencki!) w tym bezpieczny z punktu widzenia RODO. Produkt jest bezpłatnie dostępny dla wszystkich instytucji edukacyjnych bez ograniczeń terminowych.

Office 365 dla Edukacji to pakiet narzędzi edukacyjnych wyposażonych w funkcje dla edukacji, przeznaczony dla każdego dyrektora szkoły, nauczyciela i ucznia. Office 365 dla Edukacji zapewnia dostęp do znanych i lubianych aplikacji Word i PowerPoint obok nowych narzędzi wspomagających uczenie się i produktywność, takich jak Teams, OneNote, Sway i Stream. Każde logowanie daje wszystkim użytkownikom dostęp do podstawowego zestawu narzędzi i aplikacji do uczenia się, komunikacji i współpracy. Office 365 dla Edukacji pozwala łączyć rozmowy, treści i aplikacje w jednym, wygodnym miejscu. Umożliwia współpracę w czasie rzeczywistym niezależnie od czasu i miejsca, a także urządzenia.

Wszystkie aplikacje i usługi pakietu Office 365 dla Edukacji działają w chmurze Microsoft. Oznacza to, że wystarczy dowolne urządzenie łączące się z Internetem, aby móc korzystać z pełni możliwości aplikacji oraz zebranych zasobów z dowolnego miejsca i platformy. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie mają dostęp do materiałów z lekcji w każdej chwili – wystarczy smartfon.

Wychowawcy w najbliższym czasie przekażą bezpośrednio link do strony oraz loginy i hasła do zalogowania.

Informacje szczegółowe znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Opolu.