@Koduj z Gigantami

ilustracja

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania @Koduj z Gigantami.

Celem warsztatów jest poznanie świata tworzenia gier, aplikacji mobilnych i języków programowania w m.in. takich środowiskach, jak:

• SCRATCH, MINECRAFT, MakeCode (uczestnicy 7 – 9 lat),
• SCRATCH, APP INVENTOR (uczestnicy 10 – 12 lat),
• C#, VISUAL STUDIO (uczestnicy powyżej 13. roku życia).

Uczestnicy warsztatów mają możliwość wzięcia udziału w konkursie. Tematem przewodnim konkursu 8. edycji warsztatów “Koduj z Gigantami” jest “Monsteriada”. Projekt poświęcony tej tematyce należy przygotować w programie Scratch, który dostępny jest na stronie: https://scratch.mit.edu.

„Monsteriada” to konkurs dla młodych miłośników gier i programowania, którzy pragną przenieść swoich ulubionych bohaterów z gier do wirtualnego świata, tworząc swój własny projekt w Scratchu (w dowolnej formie).

W konkursie przewidziano szereg atrakcyjnych nagród dla ucznia, który wykona najlepszy projekt, nauczyciela odpowiedzialnego za konkurs oraz szkoły, która zgłasza projekt.

Termin i lokalizację można uzupełnić na podstawie harmonogramu dostępnego na stronie Organizatora.

Koordynatorem szkolnym konkursu jest Pani Iwona Giecewicz.