Kartka dla Rodaka. Książka dla Rodaka

„Rozpocznij tam, gdzie jesteś.

Wykorzystaj to, co masz.

Zrób to, co możesz.”

Arthur Ashe

Zachęcamy do włączenia się do akcji „Kartka dla Rodaka” oraz „Książka dla Rodaka”.

Działanie polega na wysyłaniu do Rodaków zamieszkałych poza granicami kraju, własnoręcznie wykonanych głównie przez dzieci, świątecznych kartek pocztowych(z wypisanymi życzeniami i podpisanymi).

Kraje, do których je wysyłamy to: Kazachstan, Obwód Kaliningradzki, Czarnogóra, Litwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Belgia, Kanada, Łotwa, Armenia, Gruzja, Estonia, Mołdawia, Nowa Zelandia, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Wielka Brytania, Chorwacja, Macedonia i Włochy.

Kartki zbieramy do dnia 8 listopada br. w ilości nieprzekraczającej 30 szt., zgodnie z założeniami „Fundacji dla Rodaka”, z którą Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu podejmuje współpracę.

Do dnia 17 listopada br. organizujemy ponadto zbiórkę polskich książek dla dzieci i dorosłych dla naszych Rodaków z Gruzji. Do chwili obecnej przekazano ponad 30 tys. książek Polakom zamieszkującym Kazachstan i Kresy.

Poprzez działalność Fundacji realizowane są m. in. następujące cele:
– Wsparcie dla Polaków w Kazachstanu,
– Podtrzymywanie polskości poprzez upowszechnianie znajomości języka polskiego, polskiej kultury i tradycji narodowych,
– Pogłębianie więzi pomiędzy środowiskami polskimi,
– Nauka języka ojczystego oraz krzewienie kultury języka polskiego,
– Promocja Polski wśród Polonii zamieszkałej poza granicami Polski,
– Integracja społeczności lokalnych z Polakami z Kazachstanu,
– Rozwój kultury w szczególności języka polskiego.

Zapraszamy do współpracy i zachęcamy do aktywnego włączania się w przedsięwzięcie. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły oraz wszelką pomoc.

Koordynatorem akcji jest Pani Joanna Misiec.