Aktualnie jesteś na:
Dzisiaj jest:Wtorek 17 października 2017        Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Pierwszy dzwonek zabrzmiał w PSP nr 29 1.09.1990 roku. Tego dnia 1274 uczniów przekroczyło próg nowej szkoły, zbudowanej na osiedlu ZWM. Na uroczystości otwarcia byli obecni uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście. Po nowej placówce oprowadzała pani dyrektor - Ewa Tychy-Hipsz.

Ważnym dniem dla naszej szkoły był 1. 09. 1994 r., kiedy to Rada Miasta nadała szkole imię Armii Krajowej. Na ręce pani dyrektor przekazano sztandar oraz odsłonięto pamiątkową tablicę.
6.12.1995 r. przekazano do użytku salę gimnastyczną, wyposażoną w potrzebny sprzęt sportowy. Jesienią 1998 roku oddano do użytku kompleks sportowo-rekreacyjny, w skład którego wchodzą boiska do piłki koszykowej, siatkowej, piłki nożnej i bieżnia. W roku szkolnym 2001/2002 przekazano uczniom nową pracownię komputerową wyposażoną w 14 komputerów z dostępem do Internetu, a w 2007 r. nową pracownię multimedialną, w której można prowadzić zajęcia z wykorzystaniem najnowszej technologii informatycznej. Placówka posiada wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. W szkole uczy 21 nauczycieli dyplomowanych i 7 mianowanych.

Od 01.09.2002r. W budynku przy ul. Szarych Szeregów 1 mieszczą się dwie placówki oświatowo-wychowawcze :
Publiczna Szkoła podstawowa nr 29 (dyr. Piotr Sokołowski)
oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 (dyr. Piotr Szafors)

O nas

Szkoła usytuowana jest z dala od ruchliwych jezdni, w centrum osiedla, dzięki czemu uczniowie mogą do niej bezpiecznie dojść. Dzieci mieszkające na osiedlu Malinka mają zapewniony dojazd szkolnym autobusem.

Połączenia MZK linii 5, 9, 10, 13, 15, 17 umożliwiają dogodny dojazd do szkoły uczniom, którzy mieszkają w bardziej oddalonych częściach miasta.

W pobliżu znajduje się bezpieczny plac zabaw oraz rozległy park. Położenie szkoły zapewnia uczniom naukę w ciszy i dobrą zabawę na powietrzu podczas pogodnych dni.

PSP nr 29 nie jest dużą szkołą, dlatego każdy uczeń traktowany jest indywidualnie.

Dzięki temu jesteśmy w stanie poznać zainteresowania ucznia oraz zapobiegać ewentualnym niepowodzeniom szkolnym.

Obecnie w szkole uczy się 251 uczniów w jedanastu oddziałach.

Szkoła dysponuje:

- przestronnymi, jasnymi i dobrze wyposażonymi gabinetami do zajęć dydaktyczno - wychowawczych,

- pracownią komputerową,

- salą multimedialną

- halą sportową i boiskami zewnętrznymi

- salą gimnastyki korekcyjnej

- biblioteką,

- świetlicą,

- stołówką,

- sklepikiem uczniowskim

- aulą

Uczeń naszej szkoły w ramach zajęć pozalekcyjnych ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności poprzez uczestnictwo w zajęciach: