Głosowanie w Budżecie Obywatelskim

plakat

Przesyłamy Państwu informacje na temat dwóch projektów dotyczących terenu parku miejskiego na osiedlu im. Armii Krajowej, będącego w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły, które startują w tegorocznym budżecie obywatelskim (osiedle AK stanowi „rejon IV”) .

Jak wynika z opisu zadań, ich celem jest znacząca poprawa infrastruktury parku osiedlowego znajdującego się pomiędzy Publiczną Szkołą Podstawową nr 29 i Publiczną Szkołą Podstawową nr 5.

Serdecznie prosimy o wzięcie udziału w głosowaniu.

Kto może głosować na zadania zgłoszone w Budżecie Obywatelskim?
Głosować może każdy mieszkaniec Opola. Nie trzeba być zameldowanym w Opolu. W przypadku osób w wieku do 18. roku życia potrzebna jest zgoda opiekuna prawnego (Rodzice / Opiekunowie mogą głosować w imieniu niepełnoletnich dzieci).

Głosowanie rusza już 23 września 2021 r. i potrwa do 07 października 2021 r. Głosować będzie można poprzez stronę internetową Urzędu Miasta Opola, pod adresem www.bo.opole.pl.

Zadanie ogólnomiejskie
Nr: 7/22
Nazwa: Rolkostrada – ścieżki rowerowe i trasy rolkarskie
Opis projektu: Kompleksowy remont nawierzchni wszystkich alejek w parku na osiedlu AK
Szacunkowa wartość inwestycji: 1 000 000 PLN

Zadanie dzielnicowe (Rejon IV)
Nr: 9/22
Nazwa: Remont alejek spacerowych w parku osiedlowym
Opis: Częściowy remont wybranych fragmentów alejek w parku na osiedlu AK
Szacunkowa wartość inwestycji: 270 000 PLN

Powyższe zadania pomimo różnych nazw, dotyczą przeprowadzenia remontu nawierzchni alejek na terenie parku. Celem projektów jest poprawa bezpieczeństwa oraz zwiększenie komfortu i funkcjonalności terenu parku. Alejki parkowe są również drogą do szkoły dla wielu uczniów, zaś realizacja inwestycji umożliwi dodatkowo przeprowadzanie bezpiecznych zajęć na terenie parku.