Dzień Ziemi online (29.04)

Z okazji Światowego Dnia Ziemi zachęcamy uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie techniczno-plastycznym online „Drugie życie”.

Celem Konkursu jest kształtowanie wiedzy, postaw proekologicznych oraz propagowanie idei recyklingu jak i ukazanie segregacji odpadów jako tematu atrakcyjnego, kreatywnego i pożytecznego.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy przestrzennej z wykorzystaniem surowców wtórnych, ukazując w ten sposób możliwość ich powtórnego zastosowania w kreatywny sposób, propagowania działań proekologicznych wśród dzieci, zwiększenia wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów, popularyzowanie dobrych nawyków dbałości o czystość w swoim mieście i najbliższym otoczeniu. Zdjęcie pracy należy wysłać na adres mailowy szkoły.

W tytule maila należy wpisać „Konkurs – Drugie życie”. Natomiast w treści należy wpisać imię, nazwisko, klasę autora oraz tytuł pracy. Dyplomy i podziękowania dla uczestników konkursu będą kierowane na wskazany adres mailowy.

Zdjęcia prac konkursowych zostaną zaprezentowane na stronie internetowej PSP nr 29 w Opolu.

Termin składania prac konkursowych upływa 29 kwietnia.

Organizatorem konkursu jest Pani Justyna Hubisz.