Dzień Osób Niepełnosprawnych

2 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Celem imprezy było przede wszystkim kształtowanie u dzieci postawy empatii oraz przybliżenie problemów z jakimi na co dzień  spotykają się osoby niepełnosprawne.

W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jak ważną rolę w życiu człowieka pełnią zmysły. Stworzono cztery stanowiska, których zadaniem było pokazanie uczniom jak proste czynności, które wykonujemy każdego dnia, mogą stać się trudne, gdy któryś z naszych zmysłów nie funkcjonuje prawidłowo.

Uczniowie brali aktywny udział w warsztatach i ochoczo podejmowali się stawianych przed nimi wyzwań.

Warsztaty zorganizowały: Pani Justyna Starba, Pani Aneta Bursy oraz Pani Karolina Minorowicz.