Dzień Bezpiecznego Internetu

obrazek komputer

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29 bierze udział w projekcie „Bezpieczny w sieci”, którego głównym celem jest wzrost świadomości uczniów, rodziców i nauczycieli o negatywnych konsekwencjach związanych z Internetem.

Działania profilaktyczne podejmujemy w naszej szkole przez cały rok, jednak szczególnie zintensyfikowane są one w lutym, kiedy to obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.

Na terenie szkoły równolegle podejmowaliśmy w tym dniu różne działania. Wychowawcy we wszystkich klasach poruszali tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu. Na zajęciach komputerowych w klasach młodszych uczniowie zapoznali się z historią Sieciaków natomiast klasy starsze na lekcjach informatyki skupiły się na działaniach dotyczących bezpiecznego korzystania z zasobów i usług sieciowych.