Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej – ŻAK 2021

2 grudnia 2020 roku odbył się etap szkolny Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – ŻAK 2021, pod hasłem „Droga do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego” , w którym udział wzięło 127 szkół podstawowych naszej diecezji. Czworo z uczniów naszej szkoły zajęło punktowane miejsca i dostało się do etapu rejonowego, o czym już informowaliśmy. Organizatorem Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – ŻAK 2021 jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu wraz z Kuratorium Oświaty w Opolu.

Z kolei 25 lutego 2021 roku odbył się etap rejonowy Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – ŻAK 2021, w grupie klas VII i VIII. W etapie rejonowym wzięło udział czworo uczniów z naszej szkoły, troje zajęło wysoko punktowane miejsca i awansowało od finału. Są to uczniowie klas VII:
Julia Ślusarczyk – klasa VII a,
Wojciech Drapikowski – klasa VII b,
Wiktoria Pobiedzińska klasa – klasa VII c.

Finał diecezjalny odbędzie się 14 kwietnia 2021 r. i ma rangę konkursu wojewódzkiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!