Bezpieczny internet

Internet to wielka „niewidzialna” sieć połączonych ze sobą komputerów, tabletów, smartfonów, dzięki której możemy np. znaleźć wiele ważnych informacji, uczyć się, bawić i komunikować się z innymi ludźmi nawet z najdalszych zakątków świata. Z tego powodu internet nazywamy też często siecią. W internecie można robić wspaniałe rzeczy i poznać wielu wspaniałych przyjaciół, ale pojawiają się tam czasem zagrożenia, na które należy bardzo uważać.

Aby cieszyć się wszystkimi dobrymi rzeczami w internecie, trzeba wiedzieć, kto nam może pomóc uniknąć zagrożeń w sieci. Za chwilę poznacie niezwykłych bohaterów sieci, którzy bardzo dobrze znają zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

Zasady bezpiecznego korzystania z internetu „Korzystaj z umiarem z internetu”
Zasady bezpiecznego korzystania z internetu „Chroń swoją prywatność”
Zasady bezpiecznego korzystania z internetu „Nie ufaj osobom poznanym w sieci”
Zasady bezpiecznego korzystania z internetu „Szanuj innych w sieci”
Zasady bezpiecznego korzystania z internetu „Mów, jeśli coś jest nie tak”

Poniżej załączono zestaw ćwiczeń dla uczniów:

Sieciaki.pl to projekt edukacyjny prowadzony od lutego 2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach programu „Dziecko w Sieci”. Projekt jest elementem programu „Safer Internet”. Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange.
Podstawowym elementem projektu Sieciaki.pl są edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie, filmy, gry, piosenki oraz materiały edukacyjne.
Projekt Sieciaki.pl ma na celu przede wszystkim edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w internecie.

Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć również na stronie Bezpieczna szkoła+.