II śniadanie

W październiku realizowane były kolejne zajęcia w ramach programu edukacyjnego „Klasowy kącik kulinarny”, w których wzięli udział uczniowie z klas młodszych. Tym razem był to dzień drugiego śniadania.

Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji warzyw, owoców i soków.

Uczniowie sami przygotowywali dla siebie drugie śniadanie. Przynieśli do szkoły niezbędne produkty. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy.

Podczas robienia kanapek dzieci kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.
Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.